Євро-2016 очима дитини: Битий небитого…б’є?

15 июня 2016, 12:59

Повернемося до матчу Англія-Росія (відбувся 11 червня), який закінчився невиправданою нічиєю. Матч не був особливо цікавим. Англія майже весь час проводила у нападі. Але з точністю були проблеми. Адам Лайлана, гравець Ліверпуля, який грав на фланзі атаки, хотів забити за межі штрафного майданчика. Та наскільки я розумію, хотіти малувато, а треба ще й щось робити для цього. Крім Адама, бив і нападник збірної Англії у цьому матчі, Гаррі Кейн. Та його гра теж не приносила потрібних результатів. Декілька разів закидували м’яча на Рахіма Стерлінга, але він швидко втрачав його. Росія завдала один нещасний удар головою, але воротар англійців легко взяв його до рук. Перший тайм закінчився з рахунком 0:0, але до голу були ближче англійці. 10 ударів на їхньому рахунку і лише один зі сторони росіян.

Другий тайм поміняв розстановку сил. Перші хвилин п'ятнадцять росіяни тримали у себе м’яч і періодично били по воротах. Звичайно, що потім збірна Англії знову пішла в атаку. Врешті це принесло їм успіх. На сімдесят другій хвилині вони розіграли штрафний і забили красивий гол у дальній для голкіпера кут воріт. Усі вже просто чекали фінального свистка. На доданих хвилинах Василь Березуцький вийшов один на один із голкіпером і забив важливий м’яч для Росії.

Але найцікавіше було після матчу. Російські вболівальники пішли на англійську трибуну. Декілька десятків росіян пішли знімати англійські прапори.  Після того в декількох місцях відбулися ще бійки між вболівальниками Росії та Англії. І якщо спочатку УЕФА хотіло покарати російський футбол штрафом, то після декількох десятків сутичок впродовж двох днів обидві команди можуть покинути Євро. Більше тридцяти поранених із кожної сторони! Таких бійок дуже мало в історії футболу. Така неспортивна поведінка ввела в шок шокувала усіх.

Мені теж ця поведінка видається неправильною. Звичайно, мені як українцю хочеться підтримати збірну Англії, та все ж і вони теж трохи винні. Те, що робили російські вболівальники,  неправильно, але й у англійців була жага помсти. Декілька сутичок ініціювали саме вони. Так, дати "здачі" потрібно, та вони завелись. Якось не хочеться, щоб футбольне свято перетворювалось на війну вболівальників.