Перемоги молодих харківських спортсменів у боксі, стрільбі і фехтуванні

23 січня 2015, 11:07
А харківська тенісистка Еліна Світоліна вийшла у третє коло турніру серії Великого шолома

Сич став переможцем юніорського етапу Кубка світу з фехтування на шпагах. Фото: з архіву Я. Сича

Для молодих харківських спортсменів 2015-го почався феєрично, адже з престижних світових змагань наші повертаються з медалями вищої проби. Так, днями 18-річний Ян Сич переміг на Кубку світу з фехтування на шпагах серед юніорів, а 17-річна Валерія Манчак стала кращою на міжнародному турнірі з боксу. "Сегодня" з'ясувала, як спортивні надії першої столиці йшли до перемоги і чим будуть прославляти Україну в 2015-му.

На всеукраїнських змаганнях зі стрільби з лука "Кубок олімпійського чемпіона Віктора Рубана" харків'яни забрали собі всі "золото" в категорії "класичний лук". Кращим серед чоловіків став Олександр Сердюк, серед жінок – Вікторія Коваль, а серед кадетів та дівчат до 18 років – Владислав Шейко та Катерина Мазорчук.

Порадували харків'яни та успішними виступами на чемпіонаті України з лижних гонок, який проходив у Львівській області. Наша збірна повернулася з сімома медалями, три з яких – золоті, а також посіла друге загальнокомандне місце. Двічі не було рівних Катерині Сердюк, яка виграла дві 10-кілометрових перегонів в скіатрон і класичному стилі. Ще одне "золото" в спринті на 1600 метрів – на рахунку Руслана Переходи.

Тим часом харківська тенісистка Еліна Світоліна вийшла у третє коло турніру серії Великого шолома Australian Open в Мельбурні. У двох сетах вона обіграла американку Ніколь Гіббс. Тепер 26-й ракетці світу належить зустрітися в 1/16 фіналу з лідером жіночого тенісного рейтингу Сереною Вільямс.

Тренується в підвалі по чотири години

18-річний студент педунівера Ян Сич став переможцем юніорського етапу Кубка світу з фехтування на шпагах, який проходив у Швейцарії. Як розповів "Сегодня" Ян, він з 11 років тренується під керівництвом батька – майстри спорту міжнародного класу з фехтування. Чотиригодинні заняття проходять щодня в спеціально обладнаному підвалі їхнього будинку, рідше – в фехтувальному клубі.

Після перемоги ім'я харків'янина з'явиться на 10-кілограмовому кубку, який зберігається в організаторів етапу. А от самому Яну дісталася кришталева статуетка з 3D-зображенням фехтувальної маски і 750 франків (близько 17 000 грн. – Авт.), Які хлопець планує витратити на нову екіпіровку.

Дівчина-боксер мріє про Олімпіаду

17-річна харків'янка Валерія Манчак стала кращою на міжнародному турнірі з боксу серед жінок "Кубок націй", який нещодавно пройшов у Сербії. Серед молоді у ваговій категорії до 54 кг перші два бої наша спортсменка боксувала з дівчатами з Казахстану, а в фіналі воювали за "золото" з представницею Індії. "Спортсменки з цієї країни дуже витривалі, але я завжди виходжу на ринг з вірою в себе, і мені це допомагає", – ділиться Валерія. На турнірі Валерія Манчак отримала не тільки золоту медаль, а й звання кращої спортсменки змагань. Після триденного відпочинку наша чемпіонка знову приступила до тренувань, щоб наблизитися до заповітної мрії – перемозі на літній Олімпіаді в Бразилії в 2016 році.

Юні фігуристи хочуть дати бій дорослим

Харківські фігуристи Олександра Назарова і Максим Нікітін в кінці 2014 року стали переможцями "дорослого" чемпіонату України серед танцювальних пар, залишивши позаду дві київські пари. 18-річна Олександра та 20-річний Максим перейшли в дорослий спорт зовсім нещодавно, але вже встигли взяти участь в турнірах у Польщі та Хорватії. У 2015-му наші фігуристи мріють поборотися за перемогу у світовій першості серед юніорів, а також гідно виступити на чемпіонатах Європи та світу серед дорослих.

Корєєць впустив льодоруб і віддав "срібло"

Єдиним представником України на другому етапі Кубка світу з льодолазанню в Південній Кореї був харків'янин Валентин Сипавін, який взяв "срібло" в проходженні траси на складність. "Допомогли хороший настрій і помилка суперника з Кореї, який впустив льодоруб. А від першого місця я відстав усього на одну зачіпку, секунд на п'ять-десять", – розповів нам один з кращих льодолазів світу. Зараз Валентин знаходиться на етапі КМ у Швейцарії, а в лютому він візьме участь у змаганнях в Італії та Франції.