В Одесі пройшли перші в історії України змагання з серфінгу ARCADIA 2018

25 вересня 2018, 21:18
У турнірі взяли участь 37 українських серферів, які з'їхалися не тільки з міст України, а й з різних куточків світу

24 вересня в Одесі відбулися перші Всеукраїнські змагання в одному з найбільш видовищних водних видів спорту – серфінгу – ARCADIA 2018. У турнірі взяли участь 37 українських серферів, які з'їхалися не тільки з міст України, а й з різних куточків світу.

Змагання проходили з 8:00 до 16:30, але готуватися і розминатися райдери почали ще зі сходом сонця. Хвилі в морі сягали 1,7 метра у висоту, що сприяло проведенню змагань.

Райдери підкорювали хвилі в чотирьох категоріях залежно від типів дощок, на яких вони катаються. Переможцем в заїздах на shortboard (дошки довжиною до 7 футів) став Василь Кордиш, в midsize range (дошки довжиною до 9 футів) – Юрій Кордиш, а перше місце в категорії SUP (дошки для веслування стоячи з веслом) зайняв Олександр Іванюшін. Організатори також вирішили підтримати новачків і провели заїзди для початківців райдерів у категорії amateurs, в якій переміг Філіппов Юрій.

Відзначимо, що наймолодшому учаснику змагань виповнилося 14 років, а найстаршому – 51. Цікаво, що це батько і син, які змагалися в одній категорії midsize range і зайняли друге і третє місце.

Організатором змагань виступила Українська федерація серфінгу (USF), яка своїм головним завданням поставила за мету об'єднати українських серферів, допомогти їм набратися змагального досвіду, щоб представники від України змогли брати участь у відборі на Олімпійські ігри 2020 і показали свої навички катання на хвилях всьому світу.

А оцінювали спортсменів представники Болгарської асоціації екстремальних водних видів спорту (BEWSA), у яких за плечима успішний досвід суддівської роботи на чорноморських серф-битвах. Призовий фонд ARCADIA 2018 склав 70 тисяч гривень.

"Незважаючи на хороші навички і професіоналізм учасників, тільки у трьох з них є досвід участі в змаганнях з серфінгу і SUP-серфінгу. Ми, спільно з BEWSA і Міністерством молоді та спорту України, хотіли змінити цю статистику і дати всім хлопцям можливість проявити себе, – зазначив президент Української федерації серфінгу Василь Кордиш. – На одеських хвилях не так просто показати ті маневри і трюки, які можливі в океанських водах, а значить, ймовірність отримати максимально високі бали невелика. Але українські спортсмени впоралися із завданням і приємно здивували наших болгарських колег, показавши результати, близькі до максимальних ".

Організатори відзначили, що з наступного року планують проводити близько чотирьох змагань з серфінгу на рік.

Варто відзначити, що Українська федерація серфінгу була заснована 22 травня цього року і об'єднала навколо себе всіх українських активістів серф-руху, чий внесок у розвиток цього спорту був вагомим ще задовго до створення федерації. Одним із завдань, які ставлять перед собою засновники USF, є формування серфінг-культури в Україні, виведення цього спорту в ранг офіційного в нашій країні і вихід на рівень міжнародних турнірів.

Нещодавно ми писали, що в Одесі змагалися плавці з 18 країн. Місто вперше прийняло міжнародні змагання з плавання на відкритій воді.

Раніше в Одесі пройшов відбірковий етап змагань "Ігри героїв". Учасники виконували жим штанги, підтягувалися, робили вправи з гантелями, а також змагалися у веслуванні на тренажері.

А в Черкаській області територіальні громади зайнялися екоспортом – плогінгом.