"Я коли останній бій виграла, у мене пішли сльози": 11-річна українка стала чемпіонкою Європи

22 травня 2018, 18:50
У змаганнях, в яких взяли участь понад 700 спортсменів, шестикласниця завоювала золото

Одинадцятирічна школярка з Чернівецької області – єдина в Україні золота призерка чемпіонату Європи з кекусінкай карате. Спортсменка вивела нашу команду в п'ятірку лідерів. Чемпіонку виховали в провінції.

Це Новоселицька школа, тут навчається 420 учнів, серед них шестикласниця Олександра Сокірчук. Вона досі не може відійти від тих емоцій, які пережила на п'єдесталі пошани.

"Я коли останній бій виграла, у мене пішли сльози. І навіть зараз я не вірю, що я чемпіонка Європи", – зізнається Олександра Сокірчук.

Перемогу здобула в Єревані. У змаганнях, в яких взяли участь понад 700 спортсменів, українка завоювала золото. Медаль їй вручили в Вірменії, а кубок – у дворі рідної школи, перед однокласниками.

Це не перша шкільна лінійка, присвячена Олександрі Сокірчук. Шестикласниця має чимало звань і отримала десятки медалей.

Перші кроки на татамі Саша робила ще в 6 років.

"Всі дівчатка, всі дітки гралися ляльками, м'якими іграшками, а у неї через день тренування", – згадує батько Олександри Анатолій Сокірчук.

До змагань одинадцятирічна спортсменка три місяці готувалася в спеціальному таборі. Весь цей час вона мріяла про золото і звання кращої.

"Так я себе налаштовую на перемогу", – зізнається Олександра.

Педагоги запевняють – спортивна кар'єра навчанню не заважає.

"Вона скрізь встигає, вона у всьому 12-тибальна дитина. Вона чітко організована, у неї навіть на парті завжди все лежить так як повинно бути", – каже вчителька Раїса Гульпа.

Тричі на тиждень після уроків Олександра біжить у невеликій спортзал. Тут дві години активно тренується. Іноді тренує інших спортсменів.

"Ми намагаємося бути кращими. Так у нас немає зараз спонсорів, нічого немає, але чим маємо тим і тренуємося, і є результат", – говорить тренер Микола Чоботар.

Влітку Олександра планує ще більше часу приділити тренувань. Каже, для неї це найбільше задоволення. Мріє стати майстром спорту і тренером з кекусінкай карате.