По центру Харкова пробігли 10 тисяч спортсменів: деякі з колясками і собаками

12 квітня 2016, 13:13
У місті встановили рекорд

<p>Фото: М. Іванов та соцмережі</p>

У суботу центральні вулиці Харкова перетворилися в трасу для III Міжнародного марафону. У місто з'їхалися спортсмени з 26 країн світу. Традиційно головним ділянкою марафонської дистанції стала площа Свободи – тут спортсмени стартували і фінішували, отримували нагороди, а провідні зі сцени розважали гостей. А щоб вболівальники не нудьгували, в центрі міста влаштували справжній пікнік, де пропонували скуштувати шашлик, ковбаски, королівських креветок і навіть свіжих устриць.

За порядком стежили 300 поліцейських, сотня нацгвардейцев, а також кінологи і вибухотехніки. На щастя, задіяти силовиків не довелося – свято пройшло в дружній атмосфері, а єдиним ворогом присутніх на площі, особливо бігунів, було аномально палюче для квітня сонце (стовпчики термометрів піднялися до +25 °С).

"Сьогодні навіть не розраховую на те, щоб поліпшити свій результат, тому що занадто жарко для марафонської дистанції – в попередні два рази погода була сприятливіші. До того ж харківська траса вважається досить складною", – поділився враженнями марафонець Олександр Жуков.

На старт учасники виходили з собаками і навіть цілими сім'ями. Мер Геннадій Кернес, який все ще пересувається у візку, від участі відмовився, але давав старт учасникам.

"Займаюся спортом в міру можливостей, які дозволяє сьогодні мій стан. Обіцяю, що в наступному марафоні візьму участь в тому чи іншому вигляді – може бути, на велосипеді, може, по-іншому", – сказав Кернес. Градоначальник позував перед фотокамерами і нікому не відмовляв в Селфі.

Третій харківський марафон оновив власний рекорд масовості – в забігах на всіх дистанціях взяли участь більше 10 тисяч чоловік. Кращим серед чоловіків на дистанції 4,2 км став 18-річний Олексій Погорілий, якому на подолання дистанції знадобилося всього 2 хвилини 59 секунд. Серед жінок тут перемогла Марія Сувалова (4.42). На 10-кілометровій дистанції рівних не було Олександру Бабарика (30.4) і Наталі Батрак (35.01). На головній же дистанції в 42 км 195 м переможець Сергій Українець більш ніж на шість хвилин випередив найближчого переслідувача, а кращою серед жінок стала Оксана Угринчук (2:56:44).

Не обійшлося і без курйозів. На ділянці траси біля станції метро "Наукова" до бігунів приєднався абсолютно голий чоловік, якого тут же затримали і відвели з дороги співробітники поліції. "Упакували дружелюбного, але голого марафонця", – жартували городяни в соцмережах.